nr 1405 2097
Ann-Marie Enlund
(1925-2010), Sverige
"Almunécar i aftonljus, Spanien, 1980-81". Signerad. Akvarell, 50x64 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 67x80 cm
Ann-Marie Enlund, svensk bildkonstnär född 1925, död 2010.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:52:02
2/6 10:43:51
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Ann-Marie Enlund
Läs mer om Ann-Marie Enlund